Kontakt |
|
Měna / EUR | Košík 0

Letmá historie Mapex drums

 

Letmá historie - Mapex drums

Mapex ( M= music and P= percussion EX= excellence) je Tchajwanskou značko vyrábějící bicí nástroje a bubnový hardware. Patří společnosti KHS, ta byla poprvé založena pod názvem "Wan Wu" (萬 屋 株式會社) na Tchaj-wanu v roce 1930 jako společnost poskytující vzdělávací produkty. V roce 1945 byla přejmenována na KHS. KHS znamená "Kung Hsue She" (功 學 社), což znamená společnost pomáhající školám a kultuře. Společnost zahájila výrobu harmonik v roce 1956 a výrobu nástrojů pro školní kapely zahájila o rok později v roce 1957. V roce 1980 už byla společnost KHS výrobcem hudebních nástrojů v plném rozsahu a značka Jupiter začala prodávat kompletní řadu dechových nástrojů a bicích nástrojů. KHS také začala dodávat nástroje pro export, zejména pro americké lokální distributory pod jejich jmény. V současnosti vlastní koncern KHS tyto značky:

Jupiter Band Instruments, Mapex Drums, Walden guitars, Altus Flutes, Hercules Stands, Ross Mallet Instruments, Majestic Concert Percussion,
Lanikai Ukuleles

 

S objemem hudební produkce 295 milionů USD a více než 4 000 zaměstnanci je KHS jedním z největších hráčů v odvětví výroby hudebních nástrojů.

   

Značka Mapex byla založena v roce 1991, jejími počátečními tvářemi byli například Mike Portnoy a Billy Cobham, Greg Bissonette.

  

Významným krokem k celosvětovému úspěchu byl rok 1996, kdy byla zsložena společnost Mapex USA Inc., které měla posloužit podpoře značky v USA. Dnes je v USA Mapex vyráběn a distribuován z KHS America z továrny v Nashville v Texasu. Jedná se o fabriku o rozloze 65 000 m2, a vyrábí se zde rovněž dechové nástroje pod značkou Jupiter, majestátní koncertní perkuse, flétny Altus a kytary Walden. D9ky přímé podpoře z USA se tak značka Mapex světově prosadila a dnes patří do skupiny TOP 10-ti nejlepších výrobců bicích nástrojů. Světově známými se staly nástroje pod jmény Mapex M, Meridian, Saturn,Orion a v posledních letech i Black Panther paralelně s bubnovými seriemi je vyráběn a světově oblíben i hardware v čele s pedály Janus a Falcon. Poskládal Ivo Honajzer