Kontakt |
|
Měna / EUR | Košík 0

Yamaha DTX 6K - 22 949,-Kč !!

Přátelé, kolegyně, kolegové, když přišly na trh nové elektronické bubny Yamaha, cítil jsem, že modul této sady je moderní, navržená a vyrobený ve stylu světově oblíbené EAD-10, napsal jsem o nich několik aktualit: ZDE, ZDE, ZDE , na prodejnost této sady to bohužel žádný vliv nemělo. Dnes jsme ale objevil video, které udělali kolegové z Drum Center of Portsmouth, které je prostě svělé (díky pánové) a přesně popisuje to, co jsem se snažil v uvedených aktualitách zákazníkovi poradit, proto přeju kvalitní poslech a pokd někdo neumí anglicky, nebojte se použít automatický překlad titulků, stačí to.


 


 

Yamaha DTX6 tvoří tři úplně nové elektronické bicí sady se skvělým pocitem při hře, skvělými zvuky a novými možnostmi ovládání.


Firma Yamaha se na trhu s elektronickými bicími sadami etablovala už před mnoha lety a stala se standardem se soupravami označenými jako DTX. Nová série DTX6 pokračuje v této tradici, disponuje novými možnostmi a novými zvuky. Díky mnohaletým zkušenostem na poli kvalitních hudebních nástrojů a profesionálních audio zařízení, ale rovněž výrobou těch nejlepších akustických bicích sad, které najdete na pódiích a ve studiích po celém světě. Nové modely série DTX6 těží z dalšího know-how na poli profesionálních mixážních pultů a obsahují zcela nové bicí zvuky ve vysokém rozlišení. Je zde také intuitivní ovládání při tvorbě zvuku, legendární efekty Yamaha a komplexní konektivita s počítači a mobilními zařízeními, díky čemuž je DTX6 více než jen nová elektronická bicí sada.


Modul DTX6 - obsahuje nasamplované zvuky akustických bicích nahrané v těch nejlepších světových studiích, zvuky jsou ve vysokém rozlišení a s vyšší dynamikou. Zvláštní pozornost byla věnována přesnému zachycení důležitých frází náběhu a uvolnění pro každý jednotlivý buben s cílem dosáhnout realistický přirozený zvuk. Většina bubeníků ví, že akustické bicí znějí jen tak dobře, jako místnost, ve které jsou umístěné, tak zvuk studiových místností byl také nahráván a následně začleněn do zvukové architektury, což v praxi znamená, že výsledný zvukový obraz DTX6 bude připomínat původní akustické bicí sady na všech dynamických úrovních a ve všech herních stylech. Kromě individuálního nastavení zvuku místnosti lze přirozené zvuky bicích obohatit také o vysoce kvalitní efekty Yamaha a vše lze plně ovládat.

  

Yamaha Kit Modifier - tento termín znamená okamžitou úpravu zvuku, za pomoci pouhých tří knoflíků a to zcela snadno a bez narušení kreativity. Knoflík Ambience Modifier ovládá množství nasamplovaného skutečného zvuku místnosti, které je přidáváno ke zvuku bicí sady, ale lze ho také využít k přidání dalších algoritmů digitálního reverbu Yamaha. Comp Modifier přidává kompresi k celé sadě, aby srovnal zvuk při jemném použití, nebo dodal sadě agresivnější charakter, když se nastaví více. Effect Modifier dokáže řídit audio signál odesílaný a vracený ze dvou vestavěných procesorů. Uživatel si může pro úplnou kontrolu snadno zvolit, který pad je posílaný do kterého procesoru. Díky ovladačům Kit Modifier je nastavení zvuku u DTX6 rychlé a snadné. To vše je doplněno o kompresi, přechodové nastavení a EQ, které najdete na každém jednotlivém bicím nebo činelovém kanále.

Nově vyinuté PADY s realistickým pocitem ze hry - Yamaha vždy spolupracovala s profesionálními bubeníky z celého světa až dosáhla toho, že DTX pady jsou pocitově realistické. Hrací plocha snare padu u DTX6 je vyrobena z materiálu TCS (Textured Cellular Silicone). Silikonová výplň pod povrchem obsahuje nespočet malých vzduchových kapes, které absorbují úder paličky a vytváří realistický odskok, zatímco nezatěžuje zápěstí bubeníky. Speciální uložení absorbuje vibrace, což ve spojení s konstrukcí vzduchové kapsy snižuje hluk a zlepšuje přesnost zachycení úderu pomocí triggeru.

Mimořádně přesná expresivita - pady pro Snare a Ride, stejně jako i Crash pad (kromě DTX6K-X) jsou vybaveny třemi zónami, které umožňují spouštění realistických zvukových variací v závislosti na tom, kam do padu udeříte. Na snare lze hrát se třemi artikulacemi – head, rimshot nebo sidestick – zatímco činely nabízejí zóny pro bell, bow a edge, stejně jako choke (zatlumení znějícího činelu rukou). Ride pad nabízí také poziční snímání reagující na údery v různých oblastech a věrně znovu vytváří audio odezvu skutečného ride činelu prostřednictvím detailního zpracování audio signálu. Výbornou konstrukci nového BD padu s vícevrstvou dopadovou plochou zaručuje nový kick pad KP90 velmi autentickou odezvu pro tiché i hlasité údery. Díky průměru 7,5“ lze na pad snadno hrát i s dvojitým pedálem a pevné nohy s hroty zajišťují, že KP90 zůstane na svém místě.

Všestranné možnosti cvičení a výkonný sluchátkový zesilovač - cvičení dělá mistry – zejména s podporou, kterou nabízí nová elektronická bicí sada Yamaha DTX6. Programovatelný metronom, univerzální možnosti nahrávání a deset cvičných programů spolu s více než 35 cvičnými skladbami různých žánrů, to vše je zde zahrnuto pro zdokonalení hráčova umu. Nové zvuky a větší dynamika vyžadují absolutní čistotu, takže DTX6 nabízí nový vysoce kvalitní sluchátkový zesilovač, který replikuje pocit ze hry na akustickou bicí sadu, když DTX6 používáte se sluchátky.

Komplexní připojitelnost přes USB a aplikace Rec’n’Share - úplnou integraci je Yamaha DTX6 vybavena porty MIDI a a USB, doplněnými audio výstupy. Prostřednictvím USB portu lze přenášet audio data přímo do DAW (Steinberg Cubase AI je součástí balení), ale také přenášet hraní ve formě MIDI dat pro ovládání dalších zvukových modulů, plug-inů nebo pro externí editaci. Audio data lze také pohodlně nahrávat přímo na USB flash disk. Přímo do modulu lze připojit až 14 padů, což umožňuje i sofistikovanější sestavy. Díky zdarma dostupné aplikaci Yamaha Rec’n’Share je interakce s digitálním světem snadnější než kdykoli předtím: připojíte DTX6 pomocí USB ke kompatibilnímu iOS nebo Android zařízení a nahrajete hru na bicí jako audio nebo video. Rec’n’Share poskytuje rozsáhlé funkce pro úpravu, jako je time-stretching pro audio nahrávky a změna mixu video nahrávek. Je zde také možnost videa nahrávat na platformy sociálních médií – to vše z pohodlí bubenické stoličky.

Maximální flexibilita - s nově navrženou rampou RS6 je sestavení DTX6 obzvláště snadné a flexibilní. Levá strana racku je otevřená, což umožňuje snadné umístění hi-hat stojanu a dvojitého pedálu. Široká škála úprav umožňuje zdokonalení nastavení pro optimální výkon. Rack ve tvaru L kombinuje klasický design akustických bicích sad se stabilitou potřebnou pro dlouhodobé a spolehlivé používání.