Kontakt |
|
Měna / EUR | Košík 0

Čo robí ... ?... Jiří K Stivín

Přátelé, přiznám se vám, že jsem hodně rád za to, že naši prosbu podělit se o to, co právě dělá přijal i Jirka Stivín Jr.

Jak jistě mnozí víte, Jirka je vynikajícím jazzovým bubeníkem (pozn. nejen jazzovým), který hrává tzv. z 1 ligou tohoto žánru a právě proto je skvělé mít tu možnost se ho zeptat  "Čo robíš Jirko.... ?


 


Zdravím všechny milovníky a milovnice bubnů a bubnování! 

Od doby, kdy jsem naposledy navštívil Drumcenter.cz uběhla pěkná řádka let, ale radost z hraní mě stále žene dopředu.

Uplynulý rok 2020 byl pro hudebníky šílený a zrušených koncertů je strašně moc. I přes to jsem v létě stihl odehrát několik koncertů. Stále se učím nové věci a právě to je na hudbě skvělé, že to nikdy nekončí.

Mám žáky na hudební škole a tak v době zavřených škol učím z domova po internetu. Mimo mou pedagogickou činnost ještě studuji v magisterském programu obor Jazzová hudba na Akademii múzických umění v Praze a tak se věnuji hudbě i z jiného pohledu, než jen od bubnů, aranžuji a komponuji. 
Na podzim jsme nahrávali s Orqestrinou Radka Baboráka již druhou desku se skladbami Astora Piazzoly, ve složení smyčce, klavír, basklarinet, horna, vibrafon a bicí nástroje. Hraní s hudebníky v tomto seskupení je radost a výzva zároveň. Záznam z koncertu vysílala Česká televize a vy se na něj můžete podívat na tomto odkazu: Radek Baborák & Orquestrina: Ástor Piazzolla

Dále hraji v triu Emila Viklického, kde jsme nedávno spolu s kontrabasistou Petrem Dvorským místo zrušených koncertů alespoň natočili krátké video.

Další projekt, na kterém se podílím, je s kytaristou Adamem Tvrdým a přikládám video, které jsme nahráli každý zvlášť a Petr Dvorský to potom dal dohromady :-)

Už se nemůžu dočkat živého hraní pro publikum, to je ta největší radost. 

Přikládám fotku mých bubnů ze studia z minulého týdne a všem přeji zdraví a hodně dobré muziky!

Jirka Stivín Jr.


07.05.2007

třetí díl nepravidelného povídání - Čo robí ... ? Tentokráte s Jiří K(em) Stivínem - Čo robí .... Jiří K. Stivín ?

Na začátku dubna jsem ve Zlínském studiu "V" nahrál se skupinou Druhá Tráva základy pro nové CD. Znovu jsem začal jezdit koncety s Malina bandem doprovázejícím Pavla Bobka. Hrávám s Alicí Springs v triu s Yardou Helešicem. S Yardou také někdy spolupracuji ve studiu a bubnuju do jeho produkcí. Od půlky května se chystají koncerty s Ohm Square. 

 

Také budou opět koncerty s Darou Rolins. V Praze nejčastěji hraji v Ungelt Jazz & Blues klubu s nejrůznějšími formacemi, teď nově se skupinou Ungelt All Stars band. Jinak párkrát do měsíce zaskakuji u Luboše Andršta v Blues bandu. A samozřejmě moje domovská skupina Kashmir 9:41, stále hrajeme, zkoušíme, nahráváme:)

Na co hraju: používám už tak 12 let bicí Signia, což jsou javorové bubny firmy Premier. Mám sadu z doby kdy tyto bubny začali vyrábět a jsem tomu rád, protože hrajou krásně. Na bubny používám, hlavně ve studiu, téměř výhradně blány Ambassador pískové, je to zvyk a vím jak to ladit. Na veký buben dávám Power stroke 3, přední blána je nějaká Aquarian s dírou uprostřed a dovnitř dávám takovou malou deku. Na velký podia to ladim dost dolu a když jsem v menším prostoru tak to trochu napnu.

Snare nejčastěji používám DW javorovej 14"x5", pedály mám Yamahy a činely všelijaký Zildjiany. Nejvíc používám sestavu bubnů 22", 10", 12", 14" někdy i bez dvanáctky. Na Hard Core si beru tu dvanáctku a 16" floor tom. Paličky používám Pellwood hickory. Vzhledem k tomu, že jeden den hraju potichu a druhý do toho zase mlátím hlava nehlava, tak používám i různý typy. V klubu na jemný hraní 8B-beebop, na nazvučený hraní a na cvičení 5D-custom a na Hard Core 5B nebo 2B. Taky mám moc rád Pelíškovy metle (Pellwood silone) a spoustu různejch jinejch nesmyslů s kterýma se dá na bubny hrát, ahoj všichni. Jiří K Stivín