Kontakt |
|
Měna / EUR | Košík 0

Čo robí ... ?... Pepa Cigánek

17.08.2009

kdopak nám to hrál–u Káji Gotta bubnoval?....

Kdopak nám to hrál – u Káji Gotta bubnoval ? ………….no přece Pepa Cigánek z Bučovic ! Tak brzda, vezmeme to od počátku: tento sympatický člověk je Pepa Cigánek

Pepa Cigánek  se narodil 24.7.1971 v Bučovicích, je to dnes již velmi zkušený a univerzální hráč s bohatými zkušenostmi jak z rockového, tak i jazzového či popového hraní.

Na bubny hraje už od svých šesti let, jako skoro všichni i on začínal v Lidušce – což je samozřejmě LŠU- Bučovice, protože mu to šlo plynule přešel a později i absolvoval brněnskou konzervatoř. Pokračoval sice na JAMU v Brně, ale aktivního hraní přibývalo, tak , jak už to v životě bývá školu zabalil a už se na JAMU nevrátil.
V té době (byl to školní rok 1992-93) už  Pepa hrál s legendárním brněnským heavymetalovým souborem Titanic. S ním si definitivně udělal jméno ve zdejší hudební branži, ovšem Titanic zdaleka nebyla jeho první skupina. Už v roce 1990 se podílel na natáčení kompilace Detonation, a to hned se dvěma kapelami – Velká Morava a Černá Hora. V Titaniku, což byla bezesporu velká nejen muzikantská, ale i jaksi profesionální škola, Pepa skončil v roce 1994 a následovala další „škola“: tři roky námezdního hraní v Německu. V sedmadevadesátém se však na chvíli vrací k Titaniku a zároveň točí u Miloše Doda Doležala album s reaktivovanou Černou Horou. Pepovo bubenické umění Doda natolik zaujalo, že mu nabídl místo ve své doprovodné skupině. V této době se Pepa definitivně – a právem – přiřazuje k nejrespektovanějším rockovým bubeníkům u nás. Souběžně s Doležalem je členem seskupení Wayn a přijímá též lano od špičky slovenské hudební scény – populárního Teamu. Následuje působení ve skupinách Krucipüsk, Georgen, Tango, Vajnot, Törr (tam jen jako výpomoc), Grizzly a Aleš Brichta Band. Jak vidno, neustále se rozšiřuje stylový záběr, který je Pepa schopen svým uměním pokrýt. Jeho všestrannost dokazuje například i to, že na jedné straně v roce 2000 nabubnoval coby host jedno album brutálního deathmetalového spolku Melancholy Pessimism, na straně druhé ještě nedávno působil třeba v jazz/bluesových kapelách Tonny Blues Band a Roman Pokorný & Blue Box Heroes...

Jak sami vidíme už to dávno není jen rocker, ale když na to přijde, pořád to umí řádně  rozbalit, což nadále dokazuje zejména ve Walda Gangu, či Silent Session.
Kromě toho je Pepa momentálně členem skupiny zpěváka Michala Davida, formace Fabrica Atomica doprovázející písničkáře Oskara Petra a oddechové partičky Míchačky betonu, dále hraje v heavy kapele Silent Session, na záskoky byl viděnl i u T 4, Petra Spáleného a dalších.
Důležitou součástí současného angažmá je kapela, která se jmenuje Charlye Band což je doprovodný band Heleny Vondráčkové, s kterým si mimo pop zahraje i fussion a jazz, aby toho nebylo málo je taky v doprovodné kapele Leony Machálkové.

  

 takto vypadá pohled bubeníka do plné O2 arény

V nedávné době byl také členem bandu, který doprovázel Karla Gotta a jeho hosty při velkém výročním koncertě k jeho 70. narozeninám. (představte si 80 písniček různých stylů a žánrů, to musel být mazec) 

Myslím si, že pro svou univerzálnost to je a v budoucnu zajisté bude bubeník – muzikant, který bude ceněným a vyhledávaným studiovým i koncertním hráčem, ono je to totiž dáno tím, že Pepa umí.

 

V technické stránce jeho profese došlo rovněž k několika změnám, stal se firemním hráčem Pearl, Paiste i Pro-mark a v šoučasné době „sedlá“ bubny Pearl Reference v barvě ivory pearl-BD 22x18“,TT10x8“,12x9“, FTT14x14“,16x16“ a 18x16", snare 14x5“a 10x4“ jak Pepa říká - hrají krásně, dostanu z nich to co chci a to je pro mě základ.